Security FirewallFortinet zaprezentował zestaw nowych urządzeń FortiGate, przeznaczonych do wdrażania w firmowych kampusach, oddziałach oraz hybrydowych centrach danych. Zastosowano w nich zapewniające zwiększenie wydajności układy ASIC, a także zapewniono integrację z bazującymi na sztucznej inteligencji usługami ochronnymi FortiGuard. Nowe urządzenia FortiGate 600F, FortiGate 3700F i FortiGate 70F cechują się znacznie wyższym współczynnikiem wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating), który umożliwia porównanie szybkości ich pracy z konkurencyjnymi produktami.

W efekcie tego przedsiębiorstwa, które wybiorą FortiGate, dzięki konwergencji platformy sieciowej i bezpieczeństwa zapewnią sobie lepszy zwrot z inwestycji, większą skalę ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami i wzrost komfortu pracy użytkowników.

Kluczowa spójność w konwergencji sieci i zabezpieczeń
W obecnej erze hybrydowych systemów informatycznych sieć jest ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ łączy użytkowników, aplikacje, lokalizacje fizyczne i środowiska wielochmurowe. A ponieważ przyspieszająca cyfrowa transformacja coraz bardziej wpływa na zmiany lokalizacji pracowników, urządzeń i danych, obszar, który może ulec cyfrowemu atakowi, stale się powiększa. Zdolność firm do spójnego połączenia sieci i zabezpieczeń w lokalizacjach fizycznych oraz w chmurze zadecyduje o sukcesie w ochronie szybko rozwijającej się infrastruktury brzegowej.

Zapory sieciowe FortiGate stanowią podstawę najbardziej wszechstronnej w branży konwergentnej platformy sieci i bezpieczeństwa. Ich praca kontrolowana jest przez system operacyjny FortiOS, który zapewnia zaawansowane zabezpieczenia, płynnie zintegrowane z nowoczesnymi funkcjami sieciowymi, takimi jak SD-WAN, szeroko stosowane ZTNA, kontrolery brzegowe LAN i sieci 5G. A ponieważ system FortiOS został opracowany z myślą zarówno o sieci, jak i bezpieczeństwie, konwergencja ta jest dostępna i spójna we wszystkich typach urządzeń, w tym w urządzeniach i maszynach wirtualnych, przystosowana do wdrożeń w wielu chmurach, kontenerach i modelu SaaS. To sprawia, że FortiGate z systemem FortiOS jest potężnym elementem umożliwiającym modernizację sieci, ze zintegrowanym bezpieczeństwem we wszystkich jej częściach.

Nowe firewalle FortiGate zapewniają konwergentną sieć i bezpieczeństwo w firmowych oddziałach, kampusach i hybrydowych centrach danych

FortiGate 600F jest przeznaczony dla obecnych, zmieniających się dynamicznie sieci kampusowych
• Na nową rodzinę urządzeń FortiGate 600F składają się konwergentne rozwiązania sieciowe i zabezpieczające, przeznaczone do wdrażania na brzegu sieci kampusowej, umożliwiające zaimplementowanie strategii Zero Trust Edge. W miarę jak część pracowników przedsiębiorstw powraca do biur, a inni wykonują swoje obowiązki w modelu hybrydowym, konieczne jest zapewnienie sprawnej transmisji treści multimedialnych oraz pochodzących z aplikacji chmurowych. Aby zapewnić obsługę funkcjonujących obecnie bardzo dynamicznych kampusów, firma Fortinet wprowadziła do urządzeń klasy średniej możliwości charakterystyczne dla rozwiązań przeznaczonych dla centrów danych, w tym obsługę średnio siedmiokrotnie większej liczby połączeń na sekundę niż w przypadku porównywalnych produktów konkurencyjnych. Innowacje te były możliwe dzięki specjalnie skonstruowanemu przez Fortinet procesorowi sieciowemu Network Processor 7 (NP7) oraz obecności wbudowanych interfejsów 25 GbE, które zatrzymują rozprzestrzenianie się zagrożeń wewnątrz sieci (lateral movement) bez negatywnego wpływu na wydajność i komfort pracy użytkownika. FortiGate 600F zapewnia również inspekcję SSL z prędkością 7 Gb/s oraz usługi ochronne bazujące na sztucznej inteligencji, które ułatwiają wyeliminowanie martwych punktów w sieci.

FortiGate 3700F zapewnia szybkie połączenia między centrum danych a wieloma chmurami
• Nowe urządzenie FortiGate 3700F zabezpiecza centra danych, które są częścią hybrydowych sieci IT i mają kluczowe znaczenie w procesie przyspieszania cyfrowego rozwoju przedsiębiorstw. Jako jedyny w branży kompaktowy firewall z wieloma interfejsami 400 GbE, FortiGate 3700F obsługuje szybkie połączenia między centrum danych a wieloma chmurami, przez co zapewnia klientom optymalny komfort pracy, bez względu na to, gdzie przechowywane są aplikacje. Dzięki niskim opóźnieniom, na poziomie prawie dwóch mikrosekund, urządzenie świetnie sprawdza się również w środowiskach transakcyjnych. Zintegrowana funkcja wymuszania stosowania reguł ZTNA w FortiGate 3700F umożliwia firmom zagwarantowanie bezpiecznego dostępu do aplikacji i ochrony danych. W połączeniu z nowo wprowadzoną usługą działającego w czasie rzeczywistym środowiska testowego sandbox, FortiGate 3700F zapewnia zapobieganie nigdy wcześniej niewidzianym atakom przy minimalnym wpływie na działalność operacyjną.

FortiGate 70F wspiera transformację brzegu sieci WAN dla oddziałów firmy
• Dzięki FortiGate 70F, Fortinet umożliwia modernizację brzegu sieci WAN za pomocą obecnych w jednym urządzeniu (o parametrach dostosowanych do potrzeb oddziałów firm) funkcji SD-WAN, mechanizmów zaawansowanego bezpieczeństwa, rozbudowanego routingu i wymuszania stosowania modelu ZTNA. FortiGate 70F został przeprojektowany tak, aby ułatwione było pozyskiwanie komponentów do jego produkcji z alternatywnych źródeł, co jest elementem strategii firmy Fortinet mającej na celu zachowanie odporności na ograniczenia w łańcuchach dostaw.

FortiGate i usługi ochronne FortiGuard bazujące na sztucznej inteligencji
Nowe urządzenia integrują się ze wszystkimi wprowadzonymi niedawno w systemie FortiOS 7.2 usługami ochronnymi FortiGuard, bazującymi na sztucznej inteligencji. Jest wśród nich pierwszy w branży, działający w czasie rzeczywistym sandbox, moduł zaawansowanej ochrony urządzeń pracujących w środowiskach technik operacyjnych (OT) i Internetu Rzeczy (IoT), mechanizm wykrywania ognisk infekcji zapewniający natychmiastowe alerty i skrypty polowania na zagrożenia, specjalizowany IPS oraz działający liniowo mechanizm CASB (Cloud Access Security Broker). Wprowadzono również możliwość skorzystania z SOC jako usługi (SOC-as-a-Service), co zapewnia wykrywanie zagrożeń i automatyzację tego procesu na poziomie 1 (z opcjami wsparcia na poziomach 2 i 3).

Wszystkie usługi ochronne FortiGuard bazują na zaufanych mechanizmach uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i przeprowadzonych niezależnie analizach FortiGuard Labs, a także zintegrowane są w ramach architektury Fortinet Security Fabric, co zapewnia lepszą ochronę przed znanymi i nieznanymi nowatorskimi metodami ataków, prowadzonych na bardzo szerokim obszarze.

FortiGate 600F na tle konkurentów
W poniższej tabeli przedstawiono parametry najlepszych firewalli dostępnych na rynku, w porównaniu z wydajnością urządzeń z rodziny FortiGate 600F. Security Compute Rating pozwala porównać wydajność rozwiązań FortiGate ze średnią przemysłową, wyliczoną na podstawie wyników w różnych kategoriach osiąganych przez konkurencyjne produkty z tego samego przedziału cenowego.

fortigate konkurencja

“FortiGate Network Firewall to coś więcej niż tylko najczęściej wdrażana na świecie zapora sieciowa. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań SD-WAN na rynku, zawierające potężny kontroler brzegowy LAN Edge oraz 5G, a także jedyne w branży uniwersalne rozwiązanie do egzekwowania reguł ZTNA. Co najważniejsze, stanowi ono podstawę jedynej dostępnej obecnie na rynku prawdziwie konwergentnej platformy sieciowej i bezpieczeństwa. Mechanizmy tej konwergencji są rozbudowywane od ponad 20 lat, a ich stworzenie było możliwe dzięki zaprojektowanym przez Fortinet układom ASIC, zintegrowanym usługom zabezpieczającym oraz opracowanemu od podstaw systemowi operacyjnemu FortiOS, który stosowany w ramach całej architektury Fortinet Security Fabric zapewnia spójność ochrony zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze” – powiedział John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet.

Źródło: Fortinet

Share:

administrator

ahmedaljanahy Creative Designer @al.janahy Founder of @inkhost I hope to stay passionate in what I doing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *